BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Apie Vilniaus Pilies gatvę

2016-04-19 | Be temos

Aplinkybės susiklostė taip, kad kasryt ir kasvakar jau kokius septynis mėnesius praeinu Pilies gatve. Matau, kaip gyvenimas bunda ir kaip gęsta. Kuomet gatvė tuščia, kada šurmuliuoja ar speigui spaudžiant absoliučiai apmiršta. Matau tuos pačius ir skirtingus veidus, besikeičiančias ir tas pačias kavinukes, tą patį kiek netvarkingą grindinį, močiutes, turistus, pažįstamus veidus iš universiteto arba “Žmonių” viršelio. Aš žinau, kad Vilniaus žmonės myli Pilies gatvę lygiai taip, kaip myliu ir žaviuosi aš.

Pamenu, dar visai neseniai, kai kunigaikštis Vilgaudas (Stasys Urniežius) dar buvo gyvas, maždaug spalio mėnesį,jis kvietė mane užeiti į svečius kavos. 9 valandą ryto, pirmadienį. Tai buvo Pilies gatvės pradžioje, kuomet dar matyti Katedra. Prie tų užrakintų durų į vidinį kiemelį. Tos durys iki šiandien man primena jį ir tą šypseną keliantį trumpą pokalbį.

Kitoj pusėj gatvės neseniai atsidaręs restoranėlis Grey, visai jaukus ir visai kasdienis. Kartą ten vakarop užsukusi rašiau straipsnį ir man patiko. Patiko vaizdas pro medžius į Katedros aikštę ir naujo baldo kvapas. Man patinka naujų baldų kvapas. Dar man patinka skanūs desertai.

Jei jau apie skaniuosius desertus - šalia puikioji Pilies šokoladinė. Puikioji, nes skanu. Ten dirba mielas gražus vaikinas, o ryte matau šunį. Ir baltą Audi TT, tik neįspėju, ar ji susijusi su šokoladine. (Kas nežino - Audi TT kadais buvo mano rožinėse svajonėse, tad iki šiol jaučiu nostalgiją šiam modeliui ir visada - šokoladui).

Aš praleidžiu La Crepe ar kaip mačiau dabar - Pilies Katpėdėlę. Tiek to. Bet galbūt kada nors ten užsuksiu riebių cepelinų! O ir pykti negali - sušilus orams visos vietos lauke užimtos alkanų ir itin ištroškusių piliečių. Skanaus ir lengvos sveikatros rytoj!

Visada stengiuosi Pilies gatve eiti iš lėto, greitai ir nepavyksta, kulnai sminga tarp akmenų ir eisena tampa jau toli gražu ne modelio. Štai neseniai čia Donatas Montvydas netoliese filmavo vaizdo klipą Eurovizijai, mačiau praeinančią raudonlūpę Jazzu ir visi taip lėtai lėtai. Lyg mėgautųsi ne tik pirmaisiais pavasario džiaugsmais, bet ir stogais, balkonais, grindiniu, kvapais, žmonėmis.

Praeitam įraše minėjau, kad Pilies kepyklėlėje kas rytą matau tą patį dėdę (šįryt jį taip pat mačiau, gėrė kavą ir skaitė Respubliką). Jis man įdomiausia Pilies gatvės dalis, kurį vis svajoju pakalbinti ir žinau, kad vieną dieną tikrai pakalbinsiu ir parašysiu straipsnį apie pasikartojančius dalykus. Pažadu. Aš spėju, kad jis gali būti žurnalistas/rašytojas/dėstytojas/kaimynas iš viršutinio aukšto/kepyklėlės savininkas. Esu įsitikinusi, kad vienas iš jų, kasdien pradedantis dieną apie 9:30 tuo pačiu ritualu. Gal kas jį pažįsta?..

Kita įdomi vieta - Pilies 23. Čia, po mūriniu stogeliu, žiemą vasarą vyksta daiktų prekyba. Megztos vilnonės kojinės, šalikėliai, pirštinės, magnetukai, rankų darbo užrašų knygos - nuo pirmadienio iki sekmadienio. Prekiauti tais pačiais daiktais, manau, yra tų žmogelių gyvenimo būdas. Kaip kažkam rašyti, keliauti ar gerti kavą rytais toje pačioje vietoje. Jie čia kalbasi, valgo čeburekus, geria kavą iš popierinių puodelių, kalbina turistus, o temstant susirinkę prekes keliauja į namus. Taip slenka dienos. Man įdomu pasiklausti, ar jie atostogauja. Ar jie vasarą važiuoja prie jūros. Ar jie kada dirbo kitokį darbą. Ar prekiauti apsimoka. Ar patys nešioja tas kojines. Ar patys mezga šalikus. Jie tokie pat įdomūs, kaip tas dėdė, geriantis kavą Pilies kepyklėlėje.

Praleidau gintaro dirbinių krautuvėles (sąmoningai - aš alergiška gintarui, deja…), praleidau Aibę (nors kasryt ten užsuku bananų), praktiškąjį Drogą (vakar pirkau pastelinį rožinį nagų laką), mylimą Vagos knygyną kartu su Coffe Inn (dievinu knygas ir kavą). Užlipau tik ant tų vietų, apie kurias eidama kaskart pagalvoju ir sunku paaiškinti, kodėl. Tiesiog tos vietos kažkuo ypatingos. Traukia, įkvepia, sušildo arba sudomina. Besikeičiantys gatvės muzikantai, keisti pagyvenę vyrai, fotoaparatuoti kinai (kiek jų šiemet čia daug sugužėjo!), Rožė, griūvantys balkonai ir juose vakarojantys žmonės.

Patiko (0)

Rodyk draugamsRašyti komentarą