BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Gyvenimo smūgiai

2016-04-18 | Be temos

Kokios keistos dienos. Vakar lijo ir aš tiesiog ištisą dieną sėdėdama prie lango galvojau, kad toks gyvenimas. Per ašaras ir saulę. Todėl vakar, kartu su lietumi, buvo ašaros. Jų buvo daug, iš ryto, per pietus ir po vakarienės. Nes vienišumas yra jausmas. Mes dažniau verkiam, kai būnam vieniši, ir rečiau iš laimės.

O šiandien iš ryto švietė saulė. Atsikėliau, išlipau iš lovos, užsiplikiau kavos ir lyg tas vienišumas dingo. Su sapnais, tikėjimu, planais, kuriuos - prisiekiu - įgyvendinsiu. Jėgų lyg prieš laukiamiausią gyvenimo žygį. Nes kas kitas, jei ne aš ir kodėl ne nuo šiandien?

Važiuojant troleibusu į darbą kokias tris sekundes dar norėjosi verkti. Absoliučiai dėl visko - dėl invalido vežimėlyje sėdinčio senuko, dėl vaiko, kuris prašė mamos nupirkti obuolį iš šalia esančio turgelio, tačiau ši neturėjo pinigų, dėl troleibuse sėdinčios meiliai apsikabinusios porelės, nes aš žinau, kad tai baigiasi. Bet sutramdžiau savo kvailą norą. Ir vėl įjungiau tikėjimo mygtuką. Juk jei eisiu šiek tiek prieš srovę ir išnaudosiu savo dienas (tinkamai!) juk galbūt ir vėl patikėsiu GYVENIMU. Gyvenimu, kada gyveni, o ne egzistuoji. Kada nuo ryto kruopščiai pasidaręs planą eini viltingai, drąsiai, už save ir už kitus. Už visus. Kai iš visos širdies jauti, kad negali sustoti, ir negali nebetikėti. Dėl savęs - tik dėl savęs.

Praeinu kasryt Pilies gatve, ten - Pilies kepyklėlėje - jau pusę metų lygiai 9:30 ryte matau tą patį pagyvenusį vyrą. Jis geria mažulytį puodelį kavos, greičiausiai espresso, ir skaito žurnalą, laikraštį arba sprendžia kryžiažodį. Matyt, štai taip jis pradeda dieną. Vis svajoju jį užkalbinti, paklausti, kodėl, kam, dėl ko, tačiau pačiai pasidaro juokinga. Žmogaus gyvenimas susideda iš smulkmenų. Džiaugsmas ateina gerianti eilinį rytinį kavos puodelį. Geriausi planai gimsta tiesiog bėgant.

O begalinis noras pasikeisti save ir pakreipti savo gyvenimą kita linkme ateina gavus spyrį į užpakalį. Tiesa, visiems skirtingą. Vienam reikia avarijos, komos, atleidimo iš darbo, susimovimo, išsiskyrimo, kažko netekimo, kitam užtenka teisingos knygos, minties, žodžio, žmogaus. Visiems skirtingai. Aš pamoką, tikiuosi, gavau.

Patiko (0)

Rodyk draugamsRašyti komentarą