BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Laukimas

2016-08-19 | Be temos

Liko laukti jau visai nedaug. Gal dieną, gal savaitę, gal dvi - ir visai nebaisu. Netgi norisi atversti naują gyvenimo lapą, švarų švarų, netgi neištrintą jokiais stebuklingais trintukais ir, jau žinau - rašysiu į naują lapą ne pieštuku, o storu markeriu, kad liktų. Kad niekas jau niekur nebeišeitų. O ir džiaugsmo daugiau, nei rūpesčio, daugiau brandos, daugiau kantrybės, gal tik man taip atrodo, bet ir proto daugiau. Daugiau smalsumo ir kūrybos, mažiau pavydo, pykčio, liūdesio ir blogų minčių.

Šiandien poliklinikoje lifte kažkas nutiko. Dešimtame aukšte įlipo mama su negalią turinčia dukrele, kuri beprotiškai bijojo uždaros lifto erdvės. Mama merginą kantriai laikė, ši verkė, plūdosi, stumdėsi, o liftui atsidarius nubėgo paradinių durų link verkdama. Mama nusekė iš paskos ir su šypsena atsiprašinėjo visų netyčia kliudytų žmonių. Beje, geranorišką ir nuoširdžią jos šypseną pastebėjau ir lifte. Eidama autobusų stotelės link galvojau - ar mes tikrai gyvenam teisingai? Ar tikrai atiduodam savo jėgas ten, kur reikia? Ar išnaudojam savo laiką gyvenime? Mačiau pavyzdį, kuomet žmogus negali savimi pasirūpinti, galbūt visą gyvenimą už merginą bus atsakinga jos mama. Besišypsanti ir kantri. Nemetanti visko, nes galbūt jai liūdna, galbūt sunku, galbūt pritrūksta kantrybės, galbūt nori miego, galbūt yra talentinga ir šiuo metu galėtų vadovauti ne vienai įmonei.

Grįžusi sudėjau skalbti patalynę, pasigaminau sveikus pusryčius, pameditavau (tai kas, kad tik taip, kaip moku…), nupirkau tėčiui dovaną gimimo dienos proga, per galvą perleidau milijoną gražių minčių. 9 valanda ryto. Aš galiu daugiau, nei galėjau iki šiol. Aš tikiau į daugiau dalykų, nei tikėjau iki šiol. Aš tikiu į gyvenimą - visų pirma. Į jo grožį, į kūrimą, į bendravimą, į žinias, smalsumą. Žiūriu, kaip mes auginame vieni kitus. Kaip keičiamės. Kaip gražiai augam. Išsineriam iš savo praeities, iš nusistatymų, fobijų, nepagrįstų argumentų, pykčio, nevilties ir tiesiog mokomės gyventi gražiau. Nes dauguma mūsų tai gali. Gali netgi toji mergaitė iš lifto, kuri iš esmės yra truputėlį apribota gyvenimo, o tai kiek tuomet galim mes?

Patiko (0)

Rodyk draugamsRašyti komentarą