BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Suaugę vaikai

2016-10-09 | Be temos

Man labai patiko Nomedos Marčėnaitės įspūdžiai iš knygos pristatymo bibliotekoje. Trumpai - ji susitikimo metu pastatė lentą, o susitikimo dalyviai turėjo piešti gyvenimo medį. Prie lentos kviesti suaugusieji liko abejingi, nes nemoka piešti. Tuo tarpu vaikai prie lentos netilpo, nes piešti mokėjo visi. Ir tuomet Nomedai iškilo klausimas - kaip iš 100 procentų mokančių piešti vaikų išauga 0 procentų mokančių piešti suaugusiųjų?

Prisimenu save vaikystėje ir paauglystėje. Juk aš mokėjau ir piešti, ir dainuoti, o ypač rašyti. Net eilėraščius. Tokius, kuriuos skaitydama pati apsiverkdavau, nes jie būdavo skirti mano pirmosioms nelaimingoms meilėms arba įsivaizduojamiems tobuliems princams. Dabar eilėraščių rašyti nebemoku. Nei piešti, nei dainuoti, kai pagalvoju - apskritai nieko nemoku. Bet kaip vaikystėj - vis noriu ko nors išmokti. Tik vaikai mokosi, uoliai, kasdien, kantriai, pareigingai. Visai ne kaip aš.

Kai tampi suaugęs, pradedi daryti viską žlugdantį dalyką pasaulyje - imi vertinti. Vertinti save, kitus - viską aplinkui. Parašai, bet nesąmonę. Padainuoji, bet pro šalį. Bijai išbandyti kažką naujo, nes atrodysi kvailai. Nepasitiki žmogumi, nes mačiau, kokiomis akimis jis į tas mergas žiūri. Nori gražios figūros, bet nesugebėsi ilgai sportuoti, tau gi viskas vienai dienai. Nori būti laimingas ir kurti savo svajonkių gyvenimą, bet Lietuva ne ta šalis. Plius čia lietus lyja.

Vertinam ilgai, nuobodžiai ir viską. Maži vaikai šypsosi kiekvienam žmogui. Susidomėjęs vaikas gali kelias valandas tyrinėti vieną žaislą. Jis dar mato pasaulį gražų, o paskui mato pavyzdį, pagal kurį gyvens visą likusį gyvenimą. Mūsų, nieko nemokančių daryti, pavyzdį.

Šiandien parašiau eilėraštį. Labai gražų eilėraštį. Padariau pratimų pilvo presui ir kojoms. Man puikiai pavyko, ryt pavyks dar puikiau. Nusipirkau vazoninę gėlę. Aš puikiai tvarkausi su augalais. Pradėjau rašyti šį blogo įrašą. Aš labai gera rašytoja. Ir taip kartoti kasdien - kaip maldą. Kol tai tapspaprasta taip, kaip paprastai yra vaikui.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (1)

  1. logra2 

    Sveiki….sutinku su šiomis mintimis….


Rašyti komentarą