BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Tobuli planai ir savivertė

2016-04-16 | Be temos

Kepu šokoladinį pyragą ir medituoju. Atsidarantys ir užsidarantys stalčiai, išimami ir atgal dedami prieskoniai, šiek tiek pabiro cukraus ant grindų - daug pliusų ir minusų receptų sąsiuviny ir galvoj. Kiek kartų aš atsiversdavau skirtingas, bet visada dailias užrašų knygutes ir susirašydavau dienos, savaitės, mėnesio, metų, gyvenimo tikslus? Kiek kartų dienoraščiui pasakojau apie savo problemas ir nemokėjimą grįžti atgal  ? Tiek daug tušinukų, kiek pastaraisiais metais, dar nesu išnaudojusi. Atrodė, kad sulipintas planas bus tobula išeitis. Meistriškas būdas sveikti. Nes tos dešimt minučių, praleistos pakibus virš popieriaus lapo, būdavo tikra terapija. Tada užrašų knygą padėdavau į šoną ir toliau nugrimzdavau į savęs graužimą, į prekių skaičiavimą, į verkimą naktimis, nepasitikėjimą žmonėmis. Ramino tai, kad užrašų knygutėse visada budriai snaudė nevykdomi įmantriausiais tušinukais dailyraščiu išraityti mano tobuli planai.

Aš įsivaizduoju, kad skaičius žmonių, patyrusių tokį jausmą, tikrai viršija milijonus. Tų beviltiškai skrajojančių svajotojų, kurie skaudžiai krenta ant žemės neišbandę jokių būdų planui įgyvendinti. Tik sapnuojantys gražius ir košmariškus sapnus, o ryte, pasidarę planą, paskaitę motyvacinę savipagalbos knygą ir išgėrę puodelį kavos be pieno, skubantys į beprasmius darbus, kuriuose plaka save ir visą dieną žada sau grįžę būtinai išsiųsti keletą pagražintų CV. Nueiti į sporto salę ar nubėgti penkis kilometrus. Ir tokiu būdu susitvarkyti gyvenimą. Bėda tokia, kad gyvenimas iš tiesų yra tvarkingas, net per daug. Mes žinome, ką turim daryti, kada pradėti mokytis, kada baigti, kada imtis darbų, kada eiti tikrinti sveikatą, kada ilsėtis, kada auginti vaikus. Tačiau tvarką kartais norisi paversti pasibaisėtina netvarka ar chaosu. Kaip dabar gana madinga sakyti - ištraukti savo skenduolį kūną iš komforto zonos, jeigu taip galima pavadinti televizorių ir socialinius tinklus, ir panardinti į neatrastą pelkę.

Perskaičiau garsaus lektoriaus Brian Tracy citatą: “Laimei reikia rimto tikslo”. Tikslas “rytoj pradėsiu sportuoti” netinka. Visai kitaip skambėtų “sportuoti einu dabar ir sportuosiu kas antrą dieną”. Visi atsakytų į klausimą, kuo susiję Napoleonas Bonapartas, Donald Trump, Angelina Jolie ir, tarkim, Džordana Butkutė. Kiekvienas jų keliavo tikslingai ir matyt nei vienas - be nuopolių. Tačiau persiavę suplyšusius batus ėjo toliau. Trynė kulnus, asfaltas nebuvo lygus, greičiau - be proto duobėtas. Kuo didesni tikslai, tuo keliuose daugiau vingių, akmenų ir aštrių posūkių. Bet taip šiek tiek romantiškai, it kokie alchemikai iš Paulo Coelho romano, ilgoje distancijoje tikslo nepametė.

Labai banalu, bet tas visas ribas nusibrėžiame galvoje. Kraupoka, kad dažnai tai būna ne plona permatoma medvilninio siūlo stiprumo linija, o neperkandamas kokoso riešutas, iššaukiantis piktumą, agresiją, nepasitenkinimą. Labai sunku būti nelanksčiam. Sunku neleisti sau lengvai ranka numoti ir vaikiškai persigalvoti. Sutikti su tuo, ką anksčiau karštai neigei. Tai trukdo vykdyti planus, keistis, tobulėti, vertinti save. Bene visose motyvacinėse knygose rašoma, kad planas a, b, c, d ir tolyn visa abėcėle iki galo - tai nieko gėdinga. Tai netgi sveikintina! Iš serijos, kad neįleistas pro duris turi kabarotis lango link… Keisti taktiką, apeiti iš vakarų, jei nepavyko iš šiaurės pusės. Lankstumas yra tokia vertybė!

Susiplanavus kažką, atrodo, iškart tampa lengviau ir kartais nelabai ir svarbu, ar tas planas greitai bus įgyvendintas, ar tiesiog gyvuos dešimtmečius svajonės pavidalu. Tai yra pažįstama visiems žmonėms, tik yra du žmonių tipai, tie, kurie planus vykdo stropiai ir nusistatę laiką ir tie, kurie planuoja po penkių metų pradėti savo verslą. Kai bus geresnės aplinkybės, palankesnis metų laikas, iš kažkur atsiras pinigų ir apskritai viskas susiklostys savaime. Bet dažnai ima ir nesusiklosto. Arba susiklosto atvirkščiai, kita vertus žmonės, pernelyg pasitikintys likimu, labai planuoti nėra linkę.

Tobulu planu aš vadinu įvykdytą planą, prie kurio toje gražioje blizgančioje užrašų knygelėje gali pasidėti riebų pliusą su rožiniu markeriu ir tiesiog jaustis labai gerai. Daug daugiau planų būtų įvykdyti, jei prieš imdamiesi kažko iš anksto jaustume tą jausmą, kuris užvaldo turint rezultatą. Tas virpuliukas užvestų daugelį ne itin entuziastingai nusiteikusių. Juk gaminti po darbų tingėtume mažiau, jei iškart jaustume nuostabų skonį, tiesa? Sportuotume po tris kartus per dieną, jei kas duotų galimybę pamatyti save po metų. Todėl labai svarbu motyvacija ir vaizduotė. Paveikslo tapyba, tokio, kokio tu labiausiai trokšti. Vizualus planavimas, aplodismentai sau po tris kartus per dieną už atliktą gabaliuką darbo. Aš lenkiuosi prieš save už kiekvieną parašytą sakinį, už kiekvieną naujai gimusią frazę, kiekvieną nubėgtą kilometrą, iškeptą pyragą ir netgi beprotiškai pavargus išplautą kiekvieną lėkštę. Nes jei neišmoksim vertint savęs, gal nepavyks tinkamai įvertinti ir mūsų?

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (1)

  1. NatureGirl 

    Planams įvykti reikia laiko. Pas tave jų per daug, kad visi įvyktų :-)

    [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.


Rašyti komentarą